KOLGA-JAANI VALD

Intersect OÜ

Ettevõte asutati aastal 2006 ning tollal oli ettevõtte põhitegevusalaks puit- ja kivihoonete ehitus ja renoveerimine. Tänaseks on ettevõtte põhitegevuseks kujunenud erinevate puitehitiste tootmine ja paigaldamine.

Meie projekteerime, toodame ja paigaldame erinevaid puitehitisi. Meie põhitoodete valikusse kuuluvad: saunad, grillimajad, aiamajad, aiamööbel, lehtlad ja välikäimlad.

Külastage meid, meie töökojas saate tutvuta peamise osaga meie erinevatest toodetest. Meie tootmine on paindlik ja kliendi soove arvestav.

Külastused huviliste gruppidele on vaja eelnevalt kokku leppida.

Leie küla, Leie töökoda, Kolga-Jaani vald, Viljandimaa 70303

www.inter.ee/

Tel: +372 58 252 062

E-post: siim@inter.ee

Creative Woodworks OÜ

Iglusaun on toodetud Eestis, Võrtsjärve kaldal, tuginedes meie esiisade ja meistrimeeste pikaaegsetele kogemustele. Saun on viimistletud väljast kuuselaastude ning seest haavalaastudega. Ühe sauna valmistamiseks on kokku kasutatud üle 2500 laastu, millest igaüks on käsitsi paika sobitatud ja vajadusel kirvega parajaks tahutud. See muudab iga sauna omamoodi unikaalseks ja kordumatuks kunstiteoseks.

Külastused huviliste gruppidele on vaja eelnevalt kokku leppida.

Leie küla, Leie töökoda, Kolga-Jaani vald, Viljandimaa 70303

www.iglusaun.ee

Tel: 58 252 062

E-post: saunamees@iglusaun.ee

Koorti Kartul OÜ

OÜ Koorti Kartul on asutatud 2005. aasta kevadel.

Tegemist on 2 kartulikasvataja Märt Laansalu ja Janek Lass´i ühisettevõttega, mis on loodud selleks, et pakkuda kartulit ja juurvilja nii pestult kui kooritult. 2005.a sügiseks saime Veterinaarameti tunnustuse esmase toidutöötlemise kohta.

2009. aastast esindame ja kasvatame Saksa firma Norika kartulisorte: Solist – väga varane, Gala – maitsev kollane, Birgit – punane, Salome – mahekartul,  mida pakume nii seemnekartulina kui ka toiduks.

2011. aastal alustasime mahekartuli kasvatamist.
Meie eesmärgiks on pakkuda parimat eestimaist kartulit, seemnekartulit, mahekartulit, porgandit, punapeeti ja kaalikat.

Külastused huviliste gruppidele on vaja eelnevalt kokku leppida.

Lätkalu, Kolga-Jaani, 70315 Viljandimaa

www.koortikartul.ee

Tel:   51 592 73  Janek Lass
51 589 96  Märt Laansalu
E-post: info@koortikartul.ee

Veski talu

Käsitööait, roosiaed, vanavara näitus

Veski talus leiab tegevust igas vanuses külastaja: saab tutvuda vanavaraga, lastele tutvustatakse taluloomi, roosiaias on võimalik tutvuda erinevate roosisortidega ning saada nõustamist nende hooldusel. Käsitööaida eesmärk on säilitada ja tutvustada Eesti kultuuripärandit ning talutöid ja tegemisi läbi aegade.

Viljandimaa, Kolga-Jaani vald, Vissuvere küla, 70301

Tel: +372 52 41 299

FB: https://www.facebook.com/pages/Veski-talu/649723801729000

RANNU VALD

Marjasoo talu

Marjasoo talus kasvavad happelist mulda vajavad kultuurmustikad ja sordijõhvikad, ammendatud freesturbaväljadele rajatud põldudel (ca 10 ha). Paarikümne tegevusaasta jooksul on tekkinud ainulaadne know-how metsamarjade taimematerjali valikuks/paljundamiseks ning tööstuslikuks kasvatamiseks. Peamised liigid on ahtalehine mustikas ja jõhvikas, olulist informatsiooni on kogunenud ka pohla ja muraka kohta lisaks erinevatele mustika- ja jõhvikasortidele.

Saagihooajal on võimalik Marjasoo talu turbapõldudelt talvised marjavarud ise kaasa korjata – hind tuleb soodne ja mõned päikeselised tunnid marjapõllul on meeldiv elamus kogu perele.

Mustikad saavad valmis juuli lõpus ja korjatakse augusti keskpaigani, jõhvikahooaeg algab septembri keskel.

Tartumaa, Rannu vald

WWW.marjasoo.ee/
tel: +372 51 70 277  Toomas Jaadla

E- post: toomas@marjasoo.ee

Rannu savikoda

Rannu Kultuuri- ja Haridusseltsi eestvedamisel tegutseb Rannu rahvamajas Loomekeskuses savituba. Projekti rahastas MTÜ Võrtsjärve Ühendus Leader-tegevusgrupp. Kõik huvilised on oodatud esmaspäeviti alates kella 14.00 kuni 19.00. Savituppa on oodatud eelbroneerimise alusel ka grupid.

Ühiselt aega veetes vormuvad isikupärased esemed. Korraldaja poolt hinna sees on nende eelpõletus, glasuurimine ja järelpõletus. Kõik huvilised on meie juurde oodatud!

Rannu alevik, Tartumaa

tel: 5165815 Liis Jaamets

E-post: liis.jaamets@rannu.ee

RÕNGU VALD

Karli ja Linda maiustused

Karli ja Linda maiustused on pereettevõte Lõuna-Eestist. Oleme esimene mahemaiustuste ja –müsli tootja Eestis alates aastast 2009. Toodete valmistamisel oleme kasutanud võimalikult palju eestimaist toorainet – täisterakaerahelbed Zerna talust, mesi Taali Mesilast, kuivatatud õunad Taarapõllu talust, astelpajujahu OÜ Puhasmarilt, linaseemned Raismikuoja talust, kamajahu Urvastest, porgandi kuivatame ise Kopra Sahvri või Erto talu porganditest. Kasutame oma toodete valmistamisel kvaliteetset šokolaadi. Tume ja piimašokolaad tulevad maailmakuulsalt Belgia tootjalt Callebaut. Valge šokolaad ja martsipan on pärit Saksamaalt samuti väga tuntud tootjalt Lubecca.

Silmere talu, Kalme küla, Rõngu vald, Tartumaa

www.karlijalindamaiustused.ee/

tel: +372 52 11 662 Katrin Seppa-Silmere

E-post: katrinseppa@hotmail.com

PUKA VALD

Bacula

Kodumaisel kapitalil põhinev AS BACULA on asutatud aastal 1989. Ettevõte tegutseb Lõuna-Eestis Valgamaal Aakres. Valmistame moose, sahvte, kontsentreeritud mahlajooke, jogurti- ja marjalisandeid.

Eelistame oma toodetes kasutada kodumaiseid marju ja puuvilju. See teeb meie tooted väga maitsvaks ja sobilikuks nii lastele kui täiskasvanutele. Pakume üle 50 erineva toote pagaritele, kondiitritele, meieritele, kokkadele ja moosisõpradele. Erineva suurusega pakendite hulgast leiab igaüks endale selle õige.

Meie peamiseks eesmärgiks on olla usaldusväärne partner ja üheskoos luua uusi maitseelamusi.

Aakre, Valgamaa

www.moos.ee/avalehekulg/

tel: +372 5556 4125

E-post: moos@moos.ee

PÕDRALA VALD

Torupillitalu

Torupillitalus ootab lähem tutvus ehtsa torupilliga! Eesti rahvapille tutvustab pererahvas, kellega on tore ka koos musitseerida . Peretütred Anu ja Triinu Taul annavad ettetellimisel kontserdi. Muusikale põnevaks lisandiks on taluperemehe teine hobi- motodeltaplaanide ehitus ja lendamine. Ka seda saab proovida, sest talu juures on lennuväli.

Külastused huviliste gruppidele on vaja eelnevalt kokku leppida.

Valgamaa, Riidaja

http://www.torupillitalu.ee/

tel. 52 78 149

e- post: info@torupillitalu.ee

VILJANDI VALD

MTÜ Kaleselts

Kahe ettevõtliku mehe Ants Leiaru ja Marko Vahtra ettevõtmisel asutati 17. aprillil 2007. aastal MTÜ Kaleselts, mille eesmärgiks on tutvustada ja väärtustada endiaegseid paadiehitustavasid Eesti veekogudel ning aidata kaasa traditsioonide taaselustamisele ja säilitamisele. Eelkõige aga keskendutakse kalede ja sõudepaatide ehitamisele.

Külastused huviliste gruppidele on vaja eelnevalt kokku leppida.

Valma küla 70113 Viljandi vald, Viljandimaa

http://www.kaleselts.ee/kaled/

tel: +372 50 900 49  Marko Vaher
e-post: kaleselts@gmail.com

tel: +372 52 94 005   Ants Leiaru

e-post: paadimeistri@gmail.com

tel: +372 52 68 380    Angela Leiaru-Indriko

e-post: angelaindriko@gmail.com