Võrtsjärve Külastuskeskus

Emajõe algusesse Kolga-Jaani ja Rannu valla piiril asuvale Rannu-Jõesuu puhkealale on ehitatud turistide tarbeks ökoloogilistest materjalidest (puit, puitlaast, savi, põhk) hoone – Võrtsjärve külastuskeskus. Ehitis on rajatud järve ümbritseva 7 valla koostöös ning kuulub Võrtsjärve Sihtasutusele.

Siit saab eelkõige infot puhke- ja turismivõimaluste kohta Võrtsjärve ümbruses ning tellida puhkusepakette. Hoone on sobilik mitmesuguste ürituste (koolitused, seminarid, koosolekud jms) läbiviimiseks.

Valma infopunkt-kalurituba

Võrtsjärve Väravate esimese arendusetapi jooksul ehitati Valma külasse infokeskus. Hubasesse palkmajja on rajatud infopunkt, täitmaks Võrtsjärve värava põhifunktsiooni – järve ja piirkonda tutvustavate infoteenuste pakkumine.
Lisaks sellele on eesmärgiks aga ka paiga ajalooliste väärtuste tutvustamine. Kuna puhkeala asub vana kalurisadama juures, on loode- värava eripäraks just vanaaegse kaluriküla elu ja tavade tutvustamine.

Avatud on kalurituba koos varjualusega vanade kaluripaatide ja kalapüügiriistade eksponeerimiseks.

Avatud E-R 10.00 -18.00
Valma infopunkti perenaine Anne Schvede  tel: 5198 1423

Järvemuuseum

Asub Võrtsjärve idakaldal Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskuse ruumides. Hoones võimalik osta Võrtsjärve ja Eesti Maaülikooli suveniire. Järvemuuseumi akvaariumites saate uudistada Eestis ainulaadset eluskalade ekspositsiooni. Järvemuuseumi tore kollektiiv oskab ka asjatundlikku nõu anda, mida piirkonnas veel teha ja näha.
Tel. 52 29 570

http://kalala.emu.ee/muuseum.html

oppekeskus@emu.ee

Kanal 2 Reporter Järvemuuseumist

Pikassilla puhkeala

Võrtsjärve lõunatipus Põdrala vallas asuv Pikasilla puhkeala on hästi ligipääsetav ning strateegiliselt hea asupaigaga veetee ääres (Väike-Emajõe suudmes) ning juba suhteliselt laialt tuntust kogunud spordiürituste ja erinevate avalike ürituste toimumiskohana. Alal on praegu juba olemas erinevad spordirajatised – kergejõustiku staadion, korvpallilauad, võrkpalliplats, kaugushüppekast, ning vabaõhulava koos pealtvaatajate pinkide ning külalisi teenindavate kahe puidust müügikioskiga. Seoses Võrtsjärve Väravate esimese arendusetapiga alustati puhkealal teenindushoone ning randumissildade ehitustöid, mis võimaldavad puhkeala ühendamist veetee võrgustikku ning järve tutvustava infokeskuse rajamist puhkelale.
Teise arendusetapi käigus korrastati puhkealal juurdepääsutee, jalgrajad ning parkla (sh. paigaldatakse jalgrattahoidla), samuti staadioni ringrada, võimaldamaks seeläbi puhkeala mugavama kasutatavuse ja atraktiivsuse külastajatele. Lisaks rajati puhkeala telkimisala juurde olmehoone ning nii olmehoonet, kui infokeskust teenindav puurkaev. Seeläbi on tagatud külastajatele pesemis- ning söögitegemisvõimalus. Tegemist on ühe olulisema Väravaga Võrtsjärve veetee ääres ning suurima potentsiaaliga puhkealaga rahvarohkete ürituste korraldamiseks.
Puhkeala on ka  kolm neljakohalist  kämpingmaja ning paadi- ja kanuurent.

Puhkeala ja hindade kohta annab infot.

Rein Reinsalu +372 56 696 636