Mõrrapüük Emajõel! (3-päevane, toodet pakutakse kevad- ja sügishooajal 20. märtsist 30. aprillini ning 5. septembrist 5. novembrini)

KIRJELDUS:
I päev:

Grupp (max suurus 5-6 inimest) saabub Võrtsjärve Külastuskeskusesse Rannu-Jõesuus, kus neid võtavad vastu Võrtsjärve Sihtasutuse esindaja ning OÜ 360 kraadi matkagiid. Tutvustatakse külastuskeskuse võimalusi ja piirkonda tervikuna, antakse põgus ülevaade kohalikest faunast. Külastuskeskuse kohvikus pakutakse kerget lõunaeinet.

OÜ 360 kraadi matkajuht viib läbi matkamängu piirkonna kaluritraditsioonide ja loodusväärtuste tutvustamiseks.
Peale huvitavat ja muljeterohket päeva sõidetakse Kiviranna puhkemajja Võrtsjärve kaldal, kus süüakse õhtust ja jäädakse ööbima. Saun on samuti külastajatele köetud.

Õhtul pakume vaatamiseks suurepärast slaidiprogrammi „Linnulennul mööda Emajõge“ ja/või Võrtsjärve erinevaid slaidiprogramme.

II päev:
Teise päeva varahommikul süüakse hommikust Kiviranna puhkemajas ning seejärel suundutakse Rannu-Jõesuu sadamasse, kus võtab grupi vastu mõrrapüügi juht (FIE Aivar Kukin), kes tutvustab mõrrapüüki, annab ülevaate eelseisvast püügist, räägib turvalisusest ning veendub, et kõik grupi liikmed on varustatud päästevestidega.

Väike piknik Emajõe kaldal.
Lisaks mõrrapüügile vaatame kopraid ja metssigu, kuulame linde ja ulume hunte välja. Püütud kalasaak tuuakse kaldale Rannu-Jõesuu sadamas, kus õpime ka seda, kuidas kalurid peavad kirja panema püütud kalakogused ja –liigid. Transport Kiviranna puhkemajja.

Kiviranna puhkemajas on võimalik ise kaasa lüüa kala rookimise, suitsetamise ja/või küpsetamise juures ning muidugi ka maitsta oma püütud kaladest valmistatud kalaroogi.
Õhtul vaba aeg Võrtsjärve rannal Kivirannas, tehakse sauna ja muljetatakse lõkke ees.

III päev:
Hommikul ärasõit.

PAKKUJAD: Võrtsjärve Sihtasutus, FIE Aivar Kukin, OÜ 360 kraadi, Kiviranna OÜ

PAKETI HIND 6-le: 1062 EUR

Sh 2 ööd majutust koos sauna ja h/s-ga: 520 EUR
Eine külastuskeskuses: 60 EUR
Matkamäng: 160 EUR
Õhtusöök I päeval: 72 EUR
Mõrrapüügipäev: 250 EUR (sisaldab piknikku, mootorpaadi sõitu, päästeveste, kalaroogade maitsmist)

Kontakt: Jaanika Kaljuvee
Kiviranna OÜ, jaanika@vortsjarv.ee
www.kiviranna.ee
Tel: +37 252 98561